בואו לגלות על מה אנשים מתחרטים הכי הרבה לפני המוות

כיצד יעזור לכם להצליח הרבה יותר בחיים אם תדעו את הטיפים והסיבות מאנשים שעברו הכל והגיעו למצב שהם תיכף עומדים למות ומספרים על זה?על מה אנשים מתחרטים שלא עשו בחיים? חרטות לפני המוות נבדקו על ידי אחות אוסטרלית בשם ברוני וור, היא טיפלה במשך שנים רבות בחולים סופניים והיא גילתה ש....

חרטות לפני המוות נבדקו על ידי אחות אוסטרלית בשם ברוני וור, היא טיפלה במשך שנים רבות בחולים סופניים אשר החליטו לבלות את אחרית הזמן שנותר להם בביתם. בשבועות האחרונים לחייהם, היא ניהלה איתם שיחות רבות על השאלות: מה הם היו עושים אחרת? על מה הם מצטערים? היו חמישה תשובות שחזרו על עצמן שוב ושוב, כשבראש הרשימה: "הלוואי שלא הייתי עובד כל כך קשה" ו-"הלוואי והייתי נאמן לעצמי וחי את החיים כפי שאני רוצה, לא כפי שאנשים אחרים ציפו ממני לחיות אותם". ברוני כתבה בלוג בנושא Inspiration and Chai ולאחר מכן גם הוציאה ספר The Top Five Regrets of the Dying. בספרה, ברוני מדברת על מגוון רחב של רגשות איתם המטופלים נאלצו להתמודד. בעיקר עם המון פחד, הכחשה וחרטה. עם זאת, מתוך הרגשות הללו המטופלים חוו צמיחה וחל שינוי בהתבוננות הפנימית שלהם על החיים, כך שבסופו של דבר נוצר תהליך של השלמה וכולם הגיעו לשלווה. על מי שרוצה להצליח בחיים, להשיג חיים טובים ומאושרים חייב לעבור התפתחות אישית והנושא הזה של מה חשוב בחיים הוא חובה!


אז איך אנחנו יכולים ללמוד מהתובנות שלהם? הנה חמשת חרטות לפני המוות הנפוצות ביותר:

1. הלוואי והיה לי את האומץ להיות נאמן לעצמי, ולא לציפיות של אחרים ממני "בין כל חרטות לפני המוות זו החרטה הנפוצה ביותר. כשאנשים מבינים שחייהם עומדים להסתיים ומתבוננים אחורה בבהירות, קל להם לראות כמה חלומות הם לא מימשו. רובם לא חתרו להגשים אפילו חצי מהחלומות שלהם, ונאלצים למות כשהם מבינים שהסיבה היא ההחלטות שקיבלו או לא קיבלו. לא רבים מבינים איזה חופש נותנת לנו הבריאות, וכשהם מבינים זה כבר מאוחר מדי".


2. הלוואי ולא הייתי עובד כל כך קשה "האמירה הזו הגיעה מכל אחד מהגברים בהם טיפלתי. הם פספסו את הנעורים של הילדים שלהם ואת זמן האיכות עם בת הזוג, והתחרטו שבזבזו כל כך הרבה מחייהם על פרנסה וקריירה. היו גם נשים שהתחרטו על כך, אבל רוב הנשים בהן טיפלתי לא היו המפרנסות העיקריות בבית".


3. הלוואי והיה לי את האומץ לבטא את הרגשות שלי "אנשים רבים הדחיקו את הרגשות שלהם בשביל לחיות בשלום עם אחרים. כתוצאה מכך, הם נאלצו להתפשר על חיים בינוניים ולא זכו להיות כל מה שהם יכלו להיות. הרבה מהם חלו כתוצאה מהמרירות והטינה שהם פיתחו בשל כך".


4. הלוואי והייתי נשאר בקשר עם החברים שלי "רבים מהם לא הבינו את היתרונות של שמירה על קשר עם חברים ותיקים עד לשבועות האחרונים של חייהם, ואז לא תמיד יכלו לחדש את הקשרים הללו. הם היו כל כך מרוכזים בחייהם שלהם, עד שהם נתנו לחברויות ישנות וחזקות להתאדות לאורך השנים. כולם מתגעגעים לחברים שלהם כשהם עומדים למות".


5. הלוואי והייתי נותן לעצמי להיות מאושר יותר "הופתעתי ממספר האנשים שציינו את החרטה הזו. הרבה מהם לא הבינו עד מותם שאושר הוא בחירה. הם היו תקועים בהרגלים ישנים ופחדו משינוי, וזה גרם להם להעמיד פנים בפני הסביבה ובפני עצמם שהם היו מסופקים, כשלמעשה בתוך תוכם הם רצו לצחוק מהלב ולהכניס לחייהם קצת רוח שטות. הדבר הזה השפיע על מצבם הנפשי, וגם הבריאותי".