השקעה של 100$ בשוק ההון יכולה להניב כסף רב?

אם היית משקיע 100$ בהנפקה של חברת נייקי

ההשקעה שלך נכון להיום הייתה שווה 6.07M$


הנפקה זה השלב או ההליך בו חברה פרטית הופכת לציבורית ומגייסת הון מהציבור. Alternate Text החברה עושה את זה מ 2 סיבות - להפחית את הסיכון מבעלי החברה ולפזר אותו בין סך המשקיעים לגייס הון חיצוני משמעותי משציבור שיעזור לחברה להתפתח ולצמוח. עבור ציבור המשקיעים הנפקה של חברה זו ההזדמנות שלהם "להצטרף לנסיעה" ואפילו לעלות ראשונים ולהפוך לשותפים בחברות הטובות והמצליחות ביותר בעולם או בחברות צעירות עם פוטנציאל מדהים. לא כל הנפקה של חברה הופכת לסיפור הצלחה ויש הנפקות שנכשלות. אבל אם מוסיפים ניהול סיכונים פשוט ובריא ומפזרים את ההשקעה על כמה נכסים מגדילים את סיכויי ההצלחה ומקטינים את הסיכון. אם היית לוקח סיכון של 3,000$ ומחלק אותו ל"חתיכות" של 100$ היית יכול לפזר את ההשקעה שלך על פני 30 נכסים/ניירות שונים. השקעה אחת נבונה שלך בנייקי הייתה מכסה, מפצה והופכת אותך לאיש עשיר ומסודר גם אם הייתי טועה בכל שאר העסקאות. פשוט היית לוקח את ה 6.07M שלך מההשקעה ב-נייקי ומוריד ממנה 2,900$ שזה ממה שהיית מפסיד אם היית טועה בכל אחת משאר העסקאות שלך. היית חותם על זה? גם אני. וזה לא רק נייקי. Alternate Text בתמונה הבאה תוכלו לראות כמה השקעה של 100$ בהנפקה של חברות שכולנו מכירים היית שווה היום.


נייקי מככבת במקום הראשון ו100$ שהיית משקיע בה היו שווים היום 6.07M שהיו מושקעים ברשת המרכולים וול - מארט היו שווים היום 1.24M$ 100$ שהיו מושקעים במקדונלדס היו שווים היום 569.8K$ 100$ שהיו מושקעים במייקרוסופט היו שווים היום 148.4K$ 100$ שהיו מושקעים באפל היו שווים היום 43.4K$ 100$ שהיו מושקעים בנטפליקס היו שווים היום

33.3K$ --- 100$ שהיו מושקעים בגוגל היו שווים היום 2.6K$ ואל תשכח שאני מדבר על השקעה צנועה של 100$. אני מספר לך את זה כי חשוב לי שתבין את הפוטנציאל האדיר ששוק ההון מציע לך להגדיל משמעותית את ההון שלך בצורה פאסיבית.


רוברט קיואסקי מחבר הספר אבא עשיר אבא עני אומר ש: "העניים עובדים בשביל כסף, העשירים נותנים לכסף לעבוד בשבילם". והשקעה נכונה בהנפקה של חברה היא אחת הדרכים הטובות והמתגמלות ביותר לעשות את זה. עכשיו אתה יכול לבוא ולהגיד לי שלא לי ולא לך יש מכונת זמן שיכולה להחזיר אותנו אחורה ותאפשר לנו לרכוש את המניות הללו בטיימינג הנכון. וזה נכון. אי אפשר לחזור אחורה בזמן. אבל... ההיסטוריה היא זו שחוזרת על עצמה.


כמו ששלמה המלך החכם באדם אמר לפני אלפי שנים: "מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש". העולם נע במעגלים, ההיסטוריה חוזרת על עצמה וכך גם שוק ההון. זאת אומרת שהזדמנויות כאלו תמיד יהיו כמו שתמיד היו. והתפקיד שלנו? להכין את עצמנו ולדעת להיות בזמן הנכון ובמקום הנכון כדי שנוכל לבצע את הפעולות הנכונות שברגע שהזדמנות תגיע. וכמו שראית במספרים למעלה, החלטה אחת נכונה שתעשה יכולה לשנות לך את החיים ולהשכיח את הלחץ והצרות. ואם הפסדת? אז הפסדת סכום צנוע של 100$. אני מאמין שכל אדם שחולם על חופש כלכלי חייב לדעת לזהות ולנצל הזדמנויות שנמצאות מסביבו.


קרדיט לכתבה: ביגשוט אימון סוחרים בשוק ההון